אמונה, שליטה וחשיבה

אם אתם מצייתים להנחיות, את העוצר הלילי של פורים תוכלו לנצל לקריאה של ספרים. הפעם הבאתי לכם המלצות משלל ז'אנרים – רומנים, ספרי, הדרכה וספרי עיון. מאחלת לכם הנאה רבה וחג שמח.

מסע האמונה להצלחה מאת ברק אלקלעי הוא רומן מרתק המעביר מסרים ותובנות חשובות, שיסייעו לקורא לשפר את הרגשתו ואת ביצועיו, ולהתקדם לכיוון טוב יותר בחייו. דני מקבל מאשתו ליום הולדתו ה-40 טיול בנפאל, לבדו, שבו יחזור למקום שטייל בו לאחר השחרור והוא מתגעגע אליו שנים רבות. אלא שבעבור אשתו לטיול יש מטרה נוספת: בטיול זה – עליו למצוא עצמו מחדש, וָלא – ייפרדו.

דני יוצא לטיול, פוגש את צחי, איש עסקים מצליח, והם יוצאים למסע פיזי ורוחני שבו דני לומד על עצמו ועל החיים סביבו. השיח בין השניים מאפשר להם להבין כיצד לשנות את החשיבה ואת הפרקטיקה בחיי היום-יום כדי להגיע לחיי שגשוג והצלחה.

צחי נעצר, התייצב מולי, הוא הביט לתוך עיניי ואמר: "אני אשאל אותך את השאלה החשובה ביותר שאפשר, לדעתי, לשאול אדם: האם אתה מאמין שהמציאות מתגשמת לפי האמונות שלך בנוגע אליה? האם אתה מאמין, שהחיים שאתה חי הם סך הכול שיקוף של מה שאתה מאמין עליהם?" (מתוך הספר)

אלקלעי, בן 49 , נשוי, אב לשלושה ילדים ובוגר תואר שני בכלכלה. 23 שנים ניהל מחלקות כספים וכלכלה בחברות ענק ובחברות בינוניות וקטנות והיה בעלים של פירמת ייעוץ. כיום משמש מנכ"ל רשת בפריסה ארצית הגדולה בתחומה בארץ. במהלך הקריירה המקצועית העמיק ברק בתחום המודעות העצמית והצמיחה האישית ובתוך כך שילב את הפָּן הניהולי הריאלי עם הצד הרוחני וההומניסטי, הממקם את בני האדם ואת הקשר שלהם ליקום במרכז חייהם. מסע האמונה להצלחה הוא ספרו השני.

אלקלעי מספר: "שינוי החשיבה והיישום הפרקטי, ש'דני' והקורא עצמו עוברים, נשענים על 2 עקרונות עיקריים, ששלובים אחד בשני. "העיקרון הראשון הוא התמקדות בעצמנו. המסר הוא שכאשר אנחנו חושבים על עצמנו ומה עושה לנו טוב, אנחנו לא אנוכיים ומתעלמים. אלא פועלים מהבנה עמוקה שיש צורך לכל אדם ואדם לחיות באושר אמיתי וראוי שהעשייה שלו, תיקח בחשבון גם "מה עושה לי טוב?"

"העיקרון השני, הוא תרגול מתמיד של חשיבה חיובית ריאלית. גם ברגעי משבר, יש לעצור, להירגע ולנווט את המחשבות שלנו לכיוון חיובי – לרוב זה ייתן לנו פתרון לצאת מהמשבר, אך בעיקר ישפר את היכולת שלנו לחוות נחת ואושר מתמשכים, ולא רק רגעי הנאה נקודתיים".

הספר אמנם מוגדר רומן אבל הוא, למעשה, ספר הדרכה שכתוב בצורה קצת אחרת. כאמור, מטרתו ללמד את הקוראים את שינוי החשיבה ואת התרגול הפרקטי שלה. מי שירצה, יוכל ללמוד את זה. מי שלא ירצה, יוכל ליהנות מהספר עצמו.

מסע האמונה להצלחה, ברק אלקלעי, 93 עמודים, 74 שקלים.

בוסר מאת דינה שרוני הוא רומן כואב, נוגע ומרגש, המתרחש על פני שלוש יבשות ועוסק בהשפעת האונס על הדור השני והשלישי. נעימה, נערה יהודייה שחיה בכפר נידח בחבל הכורדים בצפון עיראק, עוברת אונס מזעזע ומגלה שהיא בהיריון. כשהיא מודיעה לאנס שהיא בהיריון, הוא מאיים עליה ברצח אם תזכיר את שמו. אך אם לא תספר מי אבי העובר, אנשי הכפר יכנו אותה זונה ויהרגו אותה. מה תעשה נעימה?

"היא נכנסה לסוכה הקטנה והאפלולית והתיישבה על האדמה היבשה והנוקשה…"לפתע נשמעו שעטות רגליים… על פניה חלפה עז… מייד אחריה הופיע דוד המלך…"לפתע הבחין בנעימה…זמן מה עמד ובהה בנעימה… 'דוד המלך' התקרב אליה באיטיות… זינק לעברה וניסה להשכיב אותה על האדמה"… (מתוך הספר)

שרוני נולדה באוקטובר 1955. גדלה והתחנכה בירושלים. בעלת תואר MA בחינוך. עסקה בהוראה. נשואה, אם לשלושה וסבתא לשמונה נכדים והיא גמלאית. מאה העותקים הראשונים ועשרה אחוזים מהרווחים ייתרמו לקו לחיים בעבור מחקר למחלת ניוון השרירים.

בוסר הוא ספר מרתק. גם הנושא שלו חשוב ומעניין וגם הספר עצמו כתוב בצורה מאוד מעניינת וזורמת. קשה מאוד להניחו מהיד ולקורא יש רצון לראות הוא מוביל ומה יתגלה. מומלץ מאוד.

בוסר, דינה שרוני, 229 עמודים, 78 שקלים.

להבין לשלוט להרוויח – איך להבין את העסק שלך, לשלוט במספרים ולהרוויח הרבה יותר מאת רו"ח אורן שומינוב מיועד לעצמאים, לבעלי עסקים פעילים ולכל מי שחושב ברצינות להקים עסק ביום מן הימים. הספר כתוב בשפה פשוטה ומונגשת שכוללת דוגמאות פשוטות ומציאותיות לצד הוראות ברורות כדי שתוכלו לקחת את כל הידע ולהטמיעו בעסק שלכם.

בספר זה תוכלו למצוא את כל המידע הרלוונטי והמקיף הנוגע להבנה חשבונאית, מיסויית, כלכלית ופיננסית החשובה לעסק עצמאי באשר הוא – עוסק פטור, עוסק מורשה או חברה בע"מ. כאן תזכו לפגוש בכל המושגים והדרכים החוקיות שיעשו לכם סדר ב"ברדק", יקנו לכם שקט ובעיקר את הכלים הנכונים לניהול חכם, יעיל ומניב של העסק שלכם.

תקראו על רשויות המס שלהן אנו חייבים דין וחשבון, תבינו איך אותן רשויות ממסות אותנו ואיך אנחנו יכולים לחסוך באותם מיסים ולשלם הרבה פחות (יש מעל 100 דרכים), תבינו מתי העסק שלכם בכלל מתחיל להרוויח, תדעו איך לנהל את תזרים המזומנים שלכם ומה צריך לקחת בחשבון לפני שמעסיקים עובדים והכי חשוב- תבנו את אסטרטגיית היציאה שלכם. תבנו צעד אחר צעד את החוסן הפיננסי שלכם ואת הדרך לצאת לפנסיה בצורה מכובדת ללא דאגות של פרנסה בעת זקנה. .

שומינוב סיים בהצטיינות את לימודיו בכלכלה וחשבונאות באוניברסיטת חיפה.  עם סיום לימודיו החל רו"ח שומינוב להתמחות באחת מארבע הפירמות הגדולות בארץ לראיית חשבון ובמהלך התמחותו עבד מול החברות המובילות במשק וצבר ניסיון וידע רב בתחום. בתוך כך הוא המשיך באקדמיה – הפעם מהצד השני של המתרס – כמרצה וכמתרגל לסטודנטים הלומדים למבחני ראיית החשבון, ובתום ההתמחות פתח רו"ח שומינוב משרד לראיית חשבון מצליח המלווה מאות בעלי עסקים בשנה. רו"ח שומינוב שם לעצמו למטרה ללוות את לקוחותיו במסע העסקי שלהם בכל הקשור לתחומי החשבונאות, המיסוי והייעוץ העסקי תוך יחס אישי ומענה יעיל לצורכיהם העסקיים.

שומינוב: "בכל שנה נסגרים בישראל בין 40,000 ל-50,000 עסקים בישראל. כרואה חשבון הנפגש עם מאות בעלי עסקים בשנה, למדתי כי אחת הסיבות המרכזיות לכך היא חוסר ידע בסיסי בניהול הכספי השוטף בכלל ובהבנה חשבונאית בפרט. לא צריך להיות רואה חשבון כדי להבין מה קורה בעסק שלכם, זה הרבה יותר פשוט וקל ממה שנדמה. כדי שהחלום שלכם יתגשם והעסק שהקמתם או זה שאתם שואפים להקים יפעל נכון וישגשג כלכלית, חשוב להבין מה הן תוצאות הפעילות העסקית שאתם מבצעים, כיצד ניתן לשלם פחות מיסים למדינה, איך לנהל את הכסף בהווה, והכי חשוב – איך לדאוג לעתיד ולהיות מוכנים לו. 

את "התנ"ך" לבעלי עסקים החלטתי לכתוב למענכם, בעלי עסקים, מתוך צורך שזיהיתי אצל מרבית מלקוחותיי. ריכזתי בו בעבורכם את כל מה שבעל עסק צריך לדעת מבחינה חשבונאית, מיסויית וכלכלית מיום פתיחת העסק ועד ליום הפרישה לפנסיה".

באופן אישי אמנם לא חשבתי להקים עסק, אבל אני לא יכולה שלא להעריך את כל המידע החשוב ששומינוב מעביר בספר. כמו שהוא אומר, זה באמת תנ"ך חשוב למי שרוצה להקים עסק, או למי שכבר הקים אותו ורוצה לדעת איך לנהל אותו בצורה נכונה ורווחית. ספר חובה עבור כל בעל עסק ולמי שרוצה להקים עסק.

להבין לשלוט להרוויח – איך להבין את העסק שלך, לשלוט במספרים ולהרוויח הרבה יותר, רו"ח אורן שומינוב, 289 עמודים, מחיר לצרכן 97 שקלים. ניתן להשיגו בחנויות הספרים הדיגיטליות ברשת, באתר ההוצאה או באתר

https://oshcpa.co.il/%D7%9C%D7%94%D7%91%D7%99%D7%9F-%D7%9C%D7%A9%D7%9C%D7%95%D7%98-%D7%9C%D7%94%D7%A8%D7%95%D7%95%D7%99%D7%97/

במהלך שנות ה-20 של המאה ה-20 העולם השתנה לנצח ברגע שפיתחו תיאוריה פיזיקאית חדשה- תיאוריית הקוואנטים. עד עצם היום הזה התיאוריה מאפשרת לנבא את ההתנהגות של עצמים פיזיקליים ולהסביר תופעות טבעיות רבות. מהתפוח של אדם לתפוח של ניוטון – מושגים בקבלה ובחוכמת החסידות דרך עדשת הפיזיקה המודרנית מאת ד"ר שמריהו קידר הוא ספר מרתק ומעניין, המביא רעיונות בקבלה ובחוכמת החסידות דרך נקודת המבט של הפיזיקה המודרנית. השאלה הנצחית של העולם שלנו נענית על ידי הקבלה, הפיזיקה המודרנית והדמיון המדהים ביניהם.

ד"ר קידר יצא למסע למידה לעומק של נושא הפיזיקה וגילה הקבלה מרהיבה בין התיאוריות שלמד לעקרונות הקבלה והחסידות. עקרונות כמו היווצרות העולם מכלום, האיחוד שניתן למצוא בטבע, התפתחותו של המין האנושי והכוח שיש באינטליגנציה האנושית – כולם מיוצגים בספר זה דרך נקודת המבט של הפיזיקה הקוואנטית ודרך הקבלה.

קידר, חוקר מוערך ושותף לכמאה מאמרים מדעיים בתחום הגיאופיזיקה, פיתח את התעניינותו במערכת היחסים שבין היהדות לבין הפיזיקה המודרנית במהלך שני העשורים האחרונים וכעת מזמין אתכם, הקוראים, להצטרף אליו למסע מיוחד זה. מהתפוח של אדם לתפוח של ניוטון הוגדר כרב מכר באמזון במספר קטגוריות שונות.

ברגע הראשון ההקבלה שעושה קידר בין התפוח של חוה לתפוח של ניוטון עלול להיראות מוזר ולא שייך. אבל, ככל שמעמיקים בספר, הנושא הולך ומתבהר וגם מתגלה עד כמה הוא מרתק. גם מי שלא מבינה בפיזיקה קוואנטית או קבלה (למשל אני) עדיין יכול להעריך את המסרים שרוצה קידר להעביר בספר.

מהתפוח של אדם לתפוח של ניוטון – מוגים בקבלה ובחוכמת החסידות דרך עדשת הפיזיקה המודרנית, ד"ר שמריהו קידר, 149 עמודים, 76 שקלים.

הספר שמונת השלבים לחופש כלכלי – המדריך לאסטרטגיה פיננסית אישית מאת פיטר הוד, נכתב מתוך רצון להנגיש את תחום התכנון הפיננסי ההוליסטי לכל אדם ומשפחה. זהו מדריך לבניית אסטרטגיה פיננסית אישית באופן עצמאי בבית בעזרת דף, עיפרון ומחשבון כיס. בספר זה תגלו איך לזהות הרגלים פיננסיים טובים, איך לנהל תזרים מזומנים, מהו השווי הכלכלי שלכם, כמה סיכון אתם יכולים לקחת בהשקעות, כמה כסף אתם צריכים כדי לפרוש, איך ליצור הגנה פיננסית ועוד המון דברים שבעזרתם תהיה לכם תכנית פיננסית שתוביל אתכם להצלחה.

למעשה, מדובר בחוברת עבודה שתעזור לכם ותכוון אתכם לקבל החלטות פיננסיות שקשורות לחייכם היום ובעתיד. התהליך שאתם צפויים לעבור בעזרת הספר הזה נלקח מהפרקטיקה של התכנון הפיננסי. תכנון פיננסי הוליסטי מטרתו לספק תכנית פיננסית למשפחה, ובכך לעזור לה לשמור על הכסף שלה, לעמוד במטרות וביעדים שקבעה לעצמה, לפרוש בכבוד ולהעביר את הנכסים לדור הבא ביעילות ובמהירות. גם אם אינכם בעלי הון עצמי גבוה, באמצעות ספר זה תוכלו למצוא את הדרך לכסף הגדול. הספר הזה מתאים לכולם, שכן מטרתו להראות כיצד אפשר לבצע תכנון פיננסי לבד ובקלות.

הוד ,CFP® MBA מסייע לאנשים לתכנן את העתיד הפיננסי, עוזר להם לחסוך כסף רב, ליצור נכסים ובעיקר לייצר ודאות וביטחון כלכלי לעתידם. פיטר מאמין שבעזרת הכלים והידע הנכונים כל אחד יכול לעשות יותר כסף ולחיות בשפע פיננסי. לפיטר פודקאסט שבועי וקבוצת פייסבוק בשם הפינה הפיננסית.

הוד: "אחד המשפטים המשמעותיים ביותר שמלווים אותי בעשייה הוא זה: אם לא תחיה על פי תכנית פיננסית שמשרתת אותך, אתה תחיה על פי תכנית פיננסית שמשרתת מישהו אחר, ואצלו אתה לעולם לא תהיה בראש סדר העדיפויות! אני יכול להבטיח שאחרי שתקראו את הספר הזה ותיישמו את שמונת השלבים לחופש כלכלי, תהיה לכם תכנית פיננסית שתשרת אתכם ותוביל אתכם לחופש כלכלי!".

אחרי שבתקופת הקורונה, הסגרים והחל"ת משפחות רבות הגיעו לסגירה כלכלית והידוק הגורה, הספר הזה הוא חשוב מתמיד. אין ספק שספר שעוזר לתכנן את העתיד הפיננסי, ובכלל להבין איפה אנחנו נמצאים מבחינה פיננסית ואיך לתכנן את האסטרטגיה הכלכלית שלנו, הוא ספר חשוב ביותר.

שמונת השלבים לחופש כלכלי – המדריך לאסטרטגיה פיננסית אישית, פיטר הוד, 169 עמודים, 78 שקלים.

דום לב, רפואה ונחשים מאת דוד גפניאל הוא ספר חשוב, המתאר אירועים ממשיים שחווה הכותב על גופו ומתאר כיצד רופאים מסוימים הועילו ואילו אחרים הזיקו. מטרת הספר היא להקנות לקוראים ידע שרכש הכותב מניסיונו האישי, בעיקר כתוצאה מדום לב שעבר ולהפיח בחולים רצון עז לשמור על גחלת חייהם, על אף קשיים בריאותיים, או טעויות של רופאים, בעיות בירוקרטיות ועוד.

בספר מתוארים אותות אזהרה שהופיעו אצל הכותב ולא זכו להתייחסות ראויה, מתאר את הופעת דום הלב והדרמה בחדר ההמתנה, מספר כיצד טעונות וצום ריפאו אותו ממיגרנה קשה וכותב על הרעיון שלו לשיפור הדפיברילטור.

דום לב זו סיבת המוות השנייה בהיקפה בישראל. בשנת 2016 היוותה מחלת הלב 14.6 אחוזים מכלל החולים אחרי סרטן. ברם, אוטם לב היה הקטלני שבמחלות. דברי המחבר אינם מבוססים על מחקר מדעי אלא כאמור על אירועים ספורדיים שחווה. אין לראות בהם המלצה לעשייה כלשהי או למחדל.

גפניאל, מדען, בעל תואר שני M.Sc, התמחה במחקר (חלק ממחקריו פורסמו בספרות המדעית בארץ ובארצות הברית). למד כלכלה, הנדסה, תעשייה וניהול, מדעי המדינה, גישור והוראה. השתתף בשש מלחמות ישראל ובמרד נגד הבריטים. בעל עיטור לוחמי המדינה ומר ישראל לשעבר

גפניאל מספר: "עשרה ימים לאחר שחוויתי דום לב פקחתי את עיניי. חשתי שאני נחנק. רופא שהזעקתי לא הופיע. מה עשיתי? דמיינתי שגמדים קטנטנים נכנסים לעורקיי, שקים מלאי אוויר על גבם, וצועדים אל מוחי. שם הם מרוקנים אותם וחוזר חלילה, ממלאים מחדש ומרוקנים את תכולתם אל מוחי, ה"טיפול" הועיל וחשתי הקלה. כעבור שעתיים הופיע הרופא. הוא הורה לאחות להגביה את הצד השמאלי של גבי כדי שיוכל להאזין לפעילות ריאותיי. היא ניסתה ואמרה: "דוקטור, אבל הוא מלא מים, תראה!". הרופא בדק ואישר את דבריה.

"מסקנה: נחנקתי מפני שהנוזלים חסמו את האפשרות שאוויר יחדור לריאותיי, ומכאן שבעזרת הגמדים שדמיינתי רימיתי את המוח ונשארתי בחיים. מאז דום הלב חלפו חמש-עשרה שנים, שבמהלכן היו מקרים שבהם עמדתי למות וניצלתי. מתיאוריי ניתן להסיק שהיכולת להישאר בחיים תלויה במידה רבה במעורבות של החולה בתהליך הריפוי".

אני מסכימה מאוד עם מסקננתו של גפניאל. ידוע כי לדמיון מודרך יש כוח בהרבה דברים וגם בתהליך ריפוי יכול להיות לו כוח. כל מטופל שרוצה להבריא צריך לעזור לעצמו, בלי קשר לאיכות הטיפול שהוא מקבל. גם הרופא הטוב ביותר לא יכול לעזור אם המטופל לא פועל למען עצמו. אפשר להיעזר בספרו של גפניאל על מנת להבין איך נוכל לעזור לעצמנו בדרך הטובה ביותר.

דום לב, רפואה ונחשים, דוד גפניאל, 67 עמודים, 74 שקלים.

כשהכל כפי שהוא מאת דדי קלרמן הוא מדריך מעשי, המעביר מסר בסיסי ברור וחד: כל אדם, ואפילו הוא נמצא תחת עומס עבודה רב, חובות פרנסה והורות, זכאי ויכול להשתחרר מהתודעה המבולבלת ולחוות את רמות האושר והאפקטיביות יוצאות הדופן האפשריות של שחרור זה.

בספר פורץ דרך זה, תוך הסברים פשוטים והרבה דוגמאות יומיומיות, נפרסת תשתית של הבנה וחוויה פנימית של השחרור והשלווה. הספר מראה ומדגים באופן פשוט מדוע אנו נכנסים למרדף החיים, מדוע איננו מוצאים שלווה, מה מקור הכעס, הפגיעה וההאשמה העצמית, מה מקור המתח והלחץ וכמובן כיצד ניתן להשתחרר מהם ולפגוש במרחב הנוכחות ההווה.

הספר מצליח לקחת את הקורא להבנות משמעותיות, שמאפשרות התבוננות רעננה, משוחררת, ושלווה כלפי המציאות, תוך הבנה עמוקה של תעתועי הרצון, ההשתוקקות, השאפתנות, הצורך בהכרה והצלחה, ומה הייתה אי ההבנה הבסיסית שגרמה להם מלכתחילה. קלרמן כמו עוקר את שורשי הבלבול שגרמו לכול המתח ואי הנחת ומזמין את הקורא להצצה בהירה ומשוחררת בחייו.

"המציאות היא כפי שהיא. היא לא טובה ולא רעה, לא יפה או מכוערת, אלה תמיד היינו אנחנו שהלבשנו אותה בצבעים שונים. הרצון, ההאשמה העצמית, ההיפגעות, הפחד, המתח, אלה כולם מחשבות שחלפו בראשנו ואינן מייצגות אמת. כאשר ניווכח שהמחשבה לא מייצגת אמת, היא תפסיק להפעיל אותנו באופן טבעי ובלי שנצטרך להפעיל מאמץ. כך אנחנו משתחררים ממנה והופכים לחופשיים. ומאחר שנהיה חופשיים מהמחשבה, תיווצר בנו שלווה עמוקה, הפגיעות תיעלם, וייווצר איזון. אנרגיה רבה שהוצאה על אגו, ריבים, אי-שביעות רצון מעצמנו ומאחרים, היפגעות או פוליטיקה ארגונית, שוב לא תבוזבז ותהיה זמינה לנו כדי לפעול באפקטיביות." (מתוך הספר)

קלרמן מחבר הספר הוא איש עסקים, אבא ואיש משפחה. שלאחר חווית שחרור ואחדות עמוקה (חווית הארה), חקר במשך שנים את הסיבות שמובילות למצב זה ובשנת 2014 החל להעביר את התובנות והידע בקורסים ובסדנאות, ספר זה מרכז ומכיל את עיקרי הידע והתובנות.

לא סתם משבח ד"ר ארמין שמילוביץ' מאוניברסיטת בן-גוריון: "סוף-סוף, לאחר עשרות סדנאות ומאות ספרים, מה שחיפשתי במשך שנים התממש בעבורי לחוויה ולתובנות ברורות". ד"ר יורש שגיא ממליץ: "מדריך מעשי להתעוררות מעולם המחשבות המסובך למרחב הנוכחות השלם כאן ועכשיו". ד"ר שחר לב ארי מאוניברסיטת תל-אביב מסביר שזוהי: "גישה יישומית לחיים עם בהירות התבוננות והודיה".

מה שאהבתי במיוחד בספר זה את הגישה היישומית שלו. מאוד טוב ויפה לבוא ולהטיף לאנשים לרדוף ולחפש את האושר שלהם. אבל קשה מאוד לצפות מהם לעשות זאת בכוחות עצמם. לכן, חשוב להסביר להם איך לעשות זאת בצורה פשוטה, עם תובנות ברורות. בהצלחה.

כשהכל כפי שהוא, דדי קלרמן, 162 עמודים, מחיר לצרכן 78 שקלים.

הספר לנצח את הסוכרת – איך להתגבר על מחלות ולחיות בריא ללא תרופות מאת אלי אלעזר מיועד לכל מי שסובל מבעיות רפואיות או בריאותיות וממחלות כרוניות, כגון: סוכרת, סוכר גבוה, דיכאון, סרטן, חרדות, כבד שומני, בעיות הורמונליות, דלקות בגוף ועוד, או למי שמכיר מישהו שסובל מאחת הבעיות הללו.

הספר מחולק לשלושה חלקים: סוכרת, תזונה ותודעה. בכל אחד מהפרקים תוכלו למצוא מידע מזוקק משלל מאמרים, כתבות, פוסטים ומחקרים שנקראו בתחום. כל הכתוב מגובה במחקרי שטח ובפרסומים מוכרים בארץ ובעולם.  מטרתו של כל פרק היא להציג את הנתונים הקיימים בארץ ובעולם בנושא, לערער עליהם ולהציע חלופות שהטיבו מאוד עם אלי ועם אלפי חולי סוכרת בארץ ובעולם.

הספר כולל אוסף של מידע, הבא לעשות לכם סדר בכל נושא הסוכרת, תזונה ותודעה; להציף שאלות שעימן המדע לא מתמודד, לשבור מוסכמות מקובלות ולגרום גם לכם לבדוק מהו הדבר שנכון לכם כדי לחיות חיים שלמים ומאושרים. המטרה בעזרת הספר היא לגרום לכם לנוע באי נוחות בזמן הקריאה, להתווכח עם הכותב, לשאול שאלות נוקבות, לבחון את עצמכם מול מציאות חייכם ורק לאחר מכן לקבל החלטות. קנו עכשיו את הספר – לכם וליקיריכם – הוא עשוי להציל את חייכם וחייהם!

אלעזרהוא מאסטר NLP , מנהל סניף בנק, בוגר תואר במדעי החברה וחסיד אדוק של גישת הבריאות הטבעית.

אלעזר: "בגיל 27 אובחנתי כסוכרתי. עולמי חרב עליי, חיי השתנו לחלוטין, ואת מרבית חלומותיי גנזתי. במהלך 23 השנים הבאות הייתי תלמיד ממושמע של מערכת הבריאות: עשיתי כל מה שהרופאים אמרו לי, יישמתי את כל ההמלצות, ניסיתי צמחונות, ניסיתי טבעונות, עשיתי ספורט, ניסיתי טיפולים פסיכותרפיים, ניסיתי הכול. למרבה התסכול, לא רק שלא "התאזנתי" – מצבי הרפואי והנפשי רק החמיר. יום אחד "נפל לי האסימון" ומצאתי את הדרך הנכונה לחיים בריאים ומלאי הגשמה. פעלתי בניגוד לעצות כל רופאיי, הפסקתי לקחת כדורים והתחלתי תהליך של יצירת שינוי תודעתי, גופני, מנטלי ובריאותי שבעקבותיו לא רק שחזרתי לעצמי לגמרי ובגדול, אלא גם הגשמתי חלום ובגיל 52 רצתי את מרתון ברלין עם הבן שלי. הספר הזה הוא המתנה שלי לכם. באמצעות הספר אני מבקש לפקוח לכם וליקיריכם את העיניים ומציע אפשרויות אחרות לחיים בריאים ומלאי שמחה והגשמה. אם אני הצלחתי, גם אתם יכולים".

אלעזר מציע בספר גישה מאוד מעניינת. אני מכירה אנשים רבים הסובלים ממחלות כרוניות שונות, שכנראה ישמחו לאמץ את הגישה שמציע אלעזר. כמובן שזו גישה שלא מתאימה לכל אחד, מכיוון שהיא דורשת לעשות מאמץ אקטיבי למען עצמנו ולא להיות פסיביים ולהסתפק בתרופות. אני בטוחה שמי שיפעל לפי עצותיו של אלעזר ירוויח בגדול.

לנצח את הסוכרת – איך להתגבר על מחלות ולחיות בריא ללא תרופות, אלי אלעזר, 117 עמודים, 88 שקלים.

כל הספרים בהוצאת ספרי ניב, להשיג בחנויות הספרים הדיגיטליות ברשת או באתר ההוצאה  https://nivbook.co.il/

צילום: אורית ענבר, יח"צ

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.